Мария Ногаева - цитата «Веди меня за руку Всевышний, помогай…»

Мария Ногаева 8 Декабря 2016
Веди меня за руку Всевышний, помогай мне в трудном пути моем, и защити от всякого зла видимого и не видимого глазом моим аминь.
Рассказать друзьям
Комментарии
Похожие статусы
Галина Маркова 17 Января 2018

Благодарственный акафист

Господи Иисусе Христе, Боже наш, Боже всякаго милосердия и щедрот, Его же милость безмерна и человеколюбия неизследимая пучина; ко Твоему Величеству припадающе, со страхом и трепетом, яко раби недостойнии, благодарение Твоему благоутробию о Твоих благодеяниих на рабех Твоих бывших, ныне смиренно приносяще, яко Господа, Владыку и Благодетеля славим, хвалим, поем и величаем, и припадающе паки благодарим, Твое безмерное и неизреченное милосердие смиренно моляще. Да якоже ныне моления рабов Твоих прияти и милостивно исполнити сподобил еси и во предняя в Твоей и искренняго любви и во всех добродетелех преспевающих, Твоя благодеяния всех верных Твоих получити, Церковь Твою святую и град сей (или весь сию) от всякаго злаго обстояния избавляя, и мир и безмятежие тем даруя, Тебе со Безначальным Твоим Отцем и Пресвятым, и Благим, и Единосущным Твоим Духом, во Едином Существе славимому Богу, всегда благодарение приносити и преблагая глаголати, и воспевати сподобиши. Слава Тебе Богу, Благодателю нашему, во веки веков. Аминь.
Пользователь 16700
Пользователь 16700 18 Декабря 2019
Чудное совокупление поста с молитвою! Молитва — бессильна, если не основана на посте, и пост — бесплоден, если на нем не создана молитва.
Пост отрешает человека от плотских страстей, а молитва борется с душевными страстями, и, победив их, проникает весь состав человека, очищает его; в очищенный словесный храм она вводит Бога.
Пользователь 16700
Пользователь 16700 10 Сентября 2019
Бог может не ответить на просьбу или задержать ответ, но Он никогда не оставит уповающего.
Цитаты по теме «Молитва»